Příběh ELAI

European Leadership & Academic Institute (ELAI) vytváří netradiční prostor pro předávání vědomostí a zkušeností v podnikání a realizuje projekty na podporu vzdělávání, inovací a start-upů.

Rozhodnutí založit instituci, kterou ELAI je, nevzniklo z náhlého popudu jedné mysli, ale bylo výsledkem dlouhého přemýšlení, zvažování a plánování více lidí. Zároveň se v tomto rozhodnutí odráží všeobecná touha člověka proměnit své sny v realitu.

Vyrůstal jsem částečně v České republice, částečně v cizině, konkrétně ve Finsku a Dánsku, poznal jsem různé způsoby vzdělávání. Dychtil jsem po vědomostech, po porozumění. I proto jsem poměrně mnoho času věnoval vysokoškolským studiím – nejprve v Čechách, poté na zahraničních univerzitách – a v neposlední řadě také cestování. Získal jsem rozhled, svobodu a zároveň možnost pohlédnout na naši zemi z doposud mně cizích pohledů. Jak pravil anglický spisovatel G. K. Chesterton, cestujeme do ciziny, abychom objevili znovu svou vlastní zem. A abychom objevili sebe sama a nalezli vlastní identitu.
V souvislosti s tím jsem pochopil, že stav naší země mi nemůže být lhostejný, protože můj život denně ovlivňuje a v mnohém determinuje mou osobnost. Mnohé z toho, s čím jsem se doma setkal po návratu z ciziny, jen utužilo mé přesvědčení, že ne zcela využíváme svůj potenciál a málo povzbuzujeme a motivujeme nejen sebe, ale i lidi kolem nás.
Přemýšlel jsem, co konkrétně mohu udělat pro to, aby se tato skutečnost změnila. Jak motivovat člověka k tomu, aby chtěl dosáhnout vyšších cílů (ať už si je definujeme jakkoliv), jak otevřít naše myšlení nejnovějším poznatkům vnějšího světa, jak dodat sebevědomí těm, kteří se podhodnocují a měli by být více doceněni? Jak využít znalosti a dovednosti těch, kteří nás dokáží rozvíjet dál? Tyto otázky mě vyprovokovaly k rozhodnutí pokusit se vytvořit politicky i finančně nezávislou akční platformu, která by propojila všechny sektory české společnosti a umožnila jim nalézt společnou řeč při úsilí rozvíjet českou a evropskou společnost, a která by mně osobně umožnila vymýšlet a realizovat vlastní projekty pro podporu vzdělávání, kreativity, podnikání, startupů a inovací.
A tak jsem roku 2010 spolu s Irenou Kalhousovou založil European Leadership & Academic Institute (ELAI). Úspěšně jsme se etablovali na českém trhu a rozšiřujeme své aktivity i mimo ČR. Sen se stává realitou každým dnem, a za to děkuji každému z Vás, kdo náš sen sdílí a podporuje jej.
Slovo ELAI znamená v hebrejštině „k nám“. Mým přáním je, abyste pro inspiraci, nové nápady, neotřelé myšlenky a pro zkušenosti jiných motivovaných lidí chodili „k nám“.

lukas_web_circle

 

      Lukáš Sedláček, spoluzakladatel a výkonný ředitel

Příběh ELAI was last modified: August 20th, 2015 by admin