ELAI News

Proč zrovna v Izraeli vymysleli USB disk, ICQ a cherry rajčata

Švédsko a Izrael tvoří špičku z hlediska inovační výkonnosti. Co z nich dělá světové lídry a v čem se můžeme poučit?

ELAI News
, , , , , ,
Týden inovací 2018 představí špičky výzkumu umělé inteligence, vystoupí i robotka Sophia

Šéf světové jedničky v oblasti umělé inteligence a další špičkoví inovátoři promluví na mezinárodní konferenci v rámci Týdne inovací 2018. Představí se nejvyvinutější humanoidní robotka současnosti Sophia, k vidění budou hi-tech inovace, proběhnou odborné semináře ad. 

ELAI News
, , , , ,
Absolvent, ohrožený druh

Podle odborníků a personalistů nejsou absolventi ze škol dobře připraveni, aby dokázali uspět na pracovním trhu. Navíc jim často schází vlastní iniciativa doučit se to, co jim chybí, a někdy postrádají i dostatek pokory.

ELAI News, Nadchazejici udalost
, , , , , ,
Prodej, odstrkovaná Popelka českých firem

Zejména startupy a začínající firmy hrubě podceňují důležitost prodeje. Proč je to chyba a co s tím? Co by měl zvládat kvalitní obchodník a jak budovat prodejní týmy?

ELAI News
, ,
Čeští byznys lídři spoléhají hlavně na motivaci

Šéfové úspěšných tuzemských firem před direktivním způsobem řízení upřednostňují snahu vtáhnout své podřízení do řešení problémů a získat je pro své vize a cíle. Jak se podle nich stát úspěšným lídrem?

ELAI News
, ,
Akademici hodnotí kvality kandidátů. Tvrdí, že Drahoš ani Zeman nemají vizi

Podstatným předpokladem pro uchazeče o post na Pražském hradě jsou i vůdcovské schopnosti, které u Jiřího Drahoše a Miloše Zemana hodnotila trojice odborníků oslovená ELAI. Oba kandidáty srovnávali na základě vize, hodnot, budování důvěry nebo manipulace s voliči.

ELAI News
, ,
Anketa: Co čtou manažeři a jak s poznatky pracují

Práce ve vedení firem moc času pro čtení knih nedovoluje, manažeři proto musí pečlivě vybírat knihy, které je posunou. Co čtou ti čeští?

ELAI News
, , ,
Anketa: Jak čeští manažeři (ne)pracují o Vánocích a kdo jim shání dárky

Zeptali jsme se pěti úspěšných manažerek a manažerů, zda vůbec se svým pracovním vytížením mají čas na vánoční svátky. Mohou si dovolit několikadenní klid, nebo si s sebou berou práci i ke štědrovečernímu stolu?

ELAI News
,
Skuteční lídři současnosti? V politice je nenajdete

Existují podstatné rozdíly v tom, jak si vládnou západní země a jak to zvládá postkomunistická Evropa? Jaké vlastnosti a dovednosti má opravdový lídr a jsou takoví v českém prostředí? A jak odborníci hodnotí z hlediska leadershipu nejvyšší představitele ČR?

ELAI News
,
Mrcha, anebo lídr?
28.08.2017

Mrcha, anebo lídr?

Jsou ženy emocionálnější než muži? Proč byly přes tisíciletí ignorovány navzdory svým výjimečným schopnostem při řešení problémů, vytváření inovací a trvalých vztahů, ptá se Rostya Gordon-Smith, jedna z nejuznávanějších top manažerek.

Aim Higher, ELAI News
, ,
Jak přežít dobu plnou úkolů a rozptylování

Umíte efektivně využívat svůj čas? Nastavovat si priority? Nenechat se vyrušovat? Několik praktických rad, jak na to, nabízí Petr Mára, trenér firmy Apple a také lektor  ELAI. 

ELAI News
, ,
ELAI News was last modified: March 7th, 2018 by Adam Cironis