ELAI News

Naučit se vypnout. Čtěte, jak tráví léto čeští vrcholní manažeři

Slova jako prázdniny či dovolená řada manažerů neměla či dosud nemá ve svém slovníku, přesto se i velmi zaneprázdnění lidé snaží využít letní čas k nabrání sil. Jak se jim to daří? Čtěte anketní odpovědi, které sesbíral pražský European Leadership & Academic Institute (ELAI).

ELAI News
, , ,
Proč Česko není inovačním šampionem

Česko je jednou z nejstabilnějších ekonomik v rámci Evropské unie, s nejnižší mírou nezaměstnanosti a silnou průmyslovou základnou. Zároveň ale pokulháváme v inovační výkonnosti, ve srovnání s ostatními státy unie dosahujeme až lehce podprůměrné úrovně.

ELAI News
, , ,
Týden inovací 2018 přinese více než 100 doprovodných událostí  po celé ČR

Jedna z největších celorepublikových akcí v oblasti umělé inteligence, pokročilých technologií a inovací nabídne i rekordní více než stovku workshopů, prezentací a dalších vzdělávacích akcí.

ELAI News
, , , ,
Týden inovací 2018 představí nejaktuálnější poznatky o umělé inteligenci

Jak daleko lidstvo dospělo při zkoumání a vývoji umělé inteligence? Co všechno nám budoucnost přinese? Na co musíme připravit, jaké obtíže budeme řešit?

ELAI News
, , , , ,
Robotka Sophia a dirigent Yumi: Co ještě odhalí Týden inovací

Jak budoucnost ovlivní umělá inteligence? Můžete si na vlastní kůži vyzkoušet.

ELAI News
, ,
Proč zrovna v Izraeli vymysleli USB disk, ICQ a cherry rajčata

Švédsko a Izrael tvoří špičku z hlediska inovační výkonnosti. Co z nich dělá světové lídry a v čem se můžeme poučit?

ELAI News
, , , , , ,
Týden inovací 2018 představí špičky výzkumu umělé inteligence, vystoupí i robotka Sophia

Šéf světové jedničky v oblasti umělé inteligence a další špičkoví inovátoři promluví na mezinárodní konferenci v rámci Týdne inovací 2018. Představí se nejvyvinutější humanoidní robotka současnosti Sophia, k vidění budou hi-tech inovace, proběhnou odborné semináře ad. 

ELAI News
, , , , ,
Absolvent, ohrožený druh

Podle odborníků a personalistů nejsou absolventi ze škol dobře připraveni, aby dokázali uspět na pracovním trhu. Navíc jim často schází vlastní iniciativa doučit se to, co jim chybí, a někdy postrádají i dostatek pokory.

ELAI News, Nadchazejici udalost
, , , , , ,
Prodej, odstrkovaná Popelka českých firem

Zejména startupy a začínající firmy hrubě podceňují důležitost prodeje. Proč je to chyba a co s tím? Co by měl zvládat kvalitní obchodník a jak budovat prodejní týmy?

ELAI News
, ,
Čeští byznys lídři spoléhají hlavně na motivaci

Šéfové úspěšných tuzemských firem před direktivním způsobem řízení upřednostňují snahu vtáhnout své podřízení do řešení problémů a získat je pro své vize a cíle. Jak se podle nich stát úspěšným lídrem?

ELAI News
, ,
Akademici hodnotí kvality kandidátů. Tvrdí, že Drahoš ani Zeman nemají vizi

Podstatným předpokladem pro uchazeče o post na Pražském hradě jsou i vůdcovské schopnosti, které u Jiřího Drahoše a Miloše Zemana hodnotila trojice odborníků oslovená ELAI. Oba kandidáty srovnávali na základě vize, hodnot, budování důvěry nebo manipulace s voliči.

ELAI News
, ,
ELAI News was last modified: March 7th, 2018 by Adam Cironis