Projekt internetové a digitální gramotnosti

Projekt IN(ternet) Generation je první celorepublikový projekt zaměřující se na vzdělávání v oblasti internetové a digitální gramotnosti, který zapojuje žáky základních škol, pedagogy a rodiče. ELAI tento projekt realizuje od května 2013 pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

O projektu IN(ternet)-Generation

Projekt IN(ternet)Generation se zaměřuje především na následující témata: digitální svět kolem nás, digitální stopy, online identity, komunikace v online prostředí, zacházení s online reklamou, efektivní vyhledávání na internetu, zodpovědné a etické chování na internetu a bezpečnost na internetu.

Projekt IN(ternet)Generation probíhá přímo na základních školách po celé České republice. Školám nabízí:

  • Vzdělávací materiály pro děti, učitele a rodiče
  • Interaktivní multimediální vzdělávací programy
  • Semináře a workshopy pro učitele a rodiče se zkušeným lektorem
  • Účast na projektových dnech a dalších projektových aktivitách opírajících se o využití online nástrojů
  • Prezentaci prací žáků a škol na YouTube kanálu projektu: INGenYourCHannel
  • Spolupráci při tvorbě vzdělávacích materiálů
  • Sdílení zkušeností, rad a poznatků z práce s tématy internetové digitální gramotnosti v online klubovně pro zapojené školy

Co se právě děje v projektu IN(ternet) Generation se dozvíte na Google+ profilu projektu, sledovat nás můžete na FacebookuTwitteru.

„Domnívám se, že se jedná o zajímavou a podnětnou aktivitu pro posílení internetové gramotnosti žáků v základním vzdělávání.” Petr Fiala, předseda ODS. Projekt dále podpořili Rudolf Haňka, hlavní vědecký poradce předsedy Vlády ČR, Michal Mejstřík, Pavel Kohout a Tomáš Sedláček, členové NERVu nebo David Marek, hlavní ekonom Patria Finance.

Informace pro média naleznete na webových stránkách projektu zde: http://www.in-generation.com/cs/media

In-Generation was last modified: April 5th, 2018 by admin