Workshop: Komunitní leadership s Danielem Francem

Komunitní leadership s Danielem Francem

Registrujte se na nadcházející termíny:


Zkušenost je nad zlato! Dobře víme, jak to dopadá, když se Vám snaží radit někdo, kdo má pouze teorii načtenou z knížek, ale chybí mu zkušenosti. Proto Vám přinášíme ty nejzkušenější osobnosti v České republice. Daniel Franc o komunitách nejen mluví, ale pomáhal s jejich založení a řízením v desítkách firem z Fortune 50 a Fortune 500. Také založil největší světovou vzdělávací platformu pro developery a vede tým, který tuto komunitu dále rozvíjí. Své zkušenosti předává na workshopu Komunitní leadership.


Úspěšné firmy, instituce, projekty nebo zájmové organizace nejen komunikují se svými zákazníky, ale umí z lidí se zájmem o jejich produkt, značku, misi nebo obor vytvořit komunitu – aktivní, otevřené a nezávislé společenství lidí, kteří tvoří hodnoty pro členy komunity, a to včetně partnerské organizace. Komunity mají obrovskou sílu a při správném využití dokážou pohnout světem – proto budí v současnosti spoustu zájmu, zároveň ale i otazníků. Máme s naší organizací pracovat s komunitou? Pokud ano, jak to bude náročné na zdroje a kdo by se té práci měl věnovat? Jak komunitu rozjet? Jak u již aktivní komunity způsobit, že bude aktivní a nebudou v ní neustále problémy? Jak komunitu rozvíjet? A řídit? Má se vůbec komunita řídit? Jak dát jejím členům možnosti pro vlastní rozvoj? Jak měřit efekt komunity a ROI pro naší organizaci?

Na workshopu, jenž je v ČR unikátní, budeme hledat odpovědi na tyto a další otázky s managerem globálních komunitních programů Google Danielem Francem, který se podělí o své zkušenosti z komunit, které ve své kariéře zakládal a řídil, včetně aktuálně největší světové IT meetup komunity Google Developer Groups (GDGs). Workshop je určen jak manažerům práce s komunitami na straně organizací a firem, tak přímo leaderům komunitních skupin a každému, kdo chce s komunitami začít efektivně pracovat a využít tak naplno jejich ohromný potenciál. Workshop není zaměřen na konkrétní nástroje nebo typy komunit, ani na na social media management.

Co se na workshopu naučíte:

  • Co jsou komunity, co dokáží pro Vaši organizaci, a jak to využít
  • Jak tvořit komunity a jaké jsou základní pilíře
  • Jak podporovat aktivitu členů a zajistit, aby přispívali k rozvoji komunity
  • Jak měřit efektivitu komunit a jejich přínos pro Váš tým, firmu nebo organizaci
  • Jak řešit výzvy a problémy, které mohou v komunitě nastat

Daniel Franc

Spoluzakladatel aktuálně největšího globálního programu komunitního vzdělávání pro vývojáře Google Developer Groups. Coby člen a vedoucí globálních týmů centrálního Googlu vede jeho další globální rozvoj a zároveň spolupráci Googlu s externími technickými komunitami. Vzděláním HR manager a sociolog, působil i jako technický ředitel v několika menších technologických firmách, které založil v USA a ČR. Coby konzultant globální spolupráce rozvíjel týmové schopnosti managementu desítek společností z Fortune 50 až po začínající startupy a zabýval se aktivně i vzděláváním, o němž mezinárodně publikoval. Kus života strávil v USA, Austrálii a JAR a pracovně působil v desítkách dalších zemích. Základnu má v Praze, ale významnou část svého času tráví i nadále ve světě.


Maximální kapacita: 20 lidí

Standardní cena: 5865 Kč + DPH

Délka: 4,5 hodiny

Registrujte se na nadcházející termíny:

Workshop: Komunitní leadership s Danielem Francem was last modified: May 29th, 2018 by Adam Cironis