Náš příběh a vedení

Vznikli jsme roku 2010 v Praze. U zrodu stál Lukáš Sedláček, který se rozhodl společně se svou kamarádkou založit akční platformu k rozvoji startupů, podniků, inovací a vzdělávání v České republice. Postrádal zde trvalou a systematickou podporu těchto oblastí ze strany státu, podpůrný a funkční ekosystém. Po studiích oborů mezinárodní teritoriální studia, evropská studia a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity, religionistiky a hebraistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a mezinárodních vztahů na Cambridge University, působil Lukáš Sedláček na Úřadu vlády, Ministerstvu obrany, v neziskové organizaci Ano pro Evropu a O2. Současně přednášel na zahraničních univerzitách v Praze mezinárodní vztahy a byl prezidentem českého spolku absolventů Oxfordu a Cambridge.

V rámci působení na daných institucích u něj nabývalo přesvědčení, že ne zcela využíváme svůj potenciál (a to jako občané, tak jako země) a málo povzbuzujeme a motivujeme nejen sebe, ale i lidi kolem nás. Jak motivovat člověka k tomu, aby chtěl dosáhnout vyšších cílů (ať už si je definujeme jakkoliv), jak otevřít naše myšlení nejnovějším poznatkům vnějšího světa? Jak dodat sebevědomí těm, kteří se podhodnocují a měli by být více doceněni? Jak využít znalosti a dovednosti těch, kteří nás dokáží rozvíjet dál? Tyto otázky jej vyprovokovaly k rozhodnutí vytvořit politicky i finančně nezávislou akční platformu, která by propojila všechny sektory české společnosti a umožnila jim nalézt společnou řeč při úsilí rozvíjet Českou republiku.

Nyní, 7 let od vzniku je ELAI stále více dynamickou platformou pro růst jak jednotlivců, tak české společnosti. Realizujeme vzdělávací aktivity s předními byznys osobnostmi jako našimi lektory. Organizujeme největší události na podporu inovací, podnikání a startupů v České republice s více než 10 000 účastníky při 200 událostech probíhající každý rok na podporu těchto oblastí v rámci námi organizovaného Týdne podnikání, Týdne inovací a starupových soutěžích Get in the Ring a Creative Business Cup.

lukas_web_circle

 

Lukáš Sedláček, zakladatel a výkonný ředitel

 

Napsali o ELAI

 

aktualne
hospodarske_noviny
ihned

Studenta
hospodarske_noviny
ihned

ELAI v roce 2017

Týden Podnikání 2016

7000 účastníků na pátém ročníku Týdne podnikání, největší akce na podporu podnikání v České Republice.
Týden podnikání

Týden Inovací

4000 účastníků na událostech druhého ročníku Týdne inovací.

Týden inovací

Workshopy

690 účastníků na vzdělávacích workshopech s výjimečnými osobnostmi českého byznysu.

Aktuální workshopy

Náš příběh a vedení was last modified: April 30th, 2018 by admin