Renata Mrázová

Renata Mrázová

Renata Mrázová je jednou z nejvýraznějších leadership osobností nejen českého byznysu. V současnosti zastává pozici globální HR ředitelky NN Group. Pravidelně se umisťuje na předních příčkách prestižních žebříčků, jako 50 nemocnějších žen Česka magazínu Forbes, nebo Top 25 žen českého byznysu. Ten také v roce 2014 ovládla a získala i speciální ocenění jako jedna z deseti „Nejúspěšnějších žen za posledních 10 let“. Renata dříve působila jako finanční a poté generální ředitelka NN pojišťovny a penzijní společnosti pro Českou republiku a Slovensko (dříve ING pojišťovny a penzijní společnosti). Pod jejím vedením měla pojišťovna nejvyšší úroveň spokojenosti zaměstnanců a získala řadu ocenění, včetně Nejlepší pojišťovna roku a Nejvíce klientsky orientovaná pojišťovna v rámci soutěže, kterou každoročně vyhlašují HN.

Renata má rozsáhlé zkušenosti nejen z korporátního světa, ale také ze soukromé sféry. S manželem založila a vede úspěšnou rodinnou firmu. Zároveň patří k nejvýraznějším českým leadrům v oblasti diverzity a inkluze, specializuje se na genderovou problematiku. Stála u založení většiny významných mentoringových programů: Equilibrium a Odyssey, kde působila ve správní radě. V Holandsku založila úspěšnou neziskovou organizaci Polaris Network, která se zaměřuje na podporu diverzity a inkluze. Renata je jednou ze zakládajících ambasadorek uspěšného festivalu Všem ženám. Sheryl Sandberg, COO Facebook ji osobně oslovila pro napsaní předmluvy českého vydání Lean in.

Pro ELAI Renata vede workshop Diversity management.


Renata pod drobnohledem, aneb co se kde píše: 

🗞Pomlouvali mě, že jsem krkavčí matka, říká personální šéfka pojišťovny, OnaDnes Mladé Fronty Dnes, 2. 10. 2016

🗞Mrázová se přesouvá do centrály NN Group. Nahradí ji finanční ředitel Peter van Ooijen, Hospodářské noviny, 16. 6. 2015

Renata Mrázová was last modified: January 6th, 2018 by Petra Vulterýnová
Skills

Posted on

17.10.2017