Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček získal mezinárodní popularitu díky své knize Ekonomie dobra a zla (Oxford University Press, 2011), která byla přeložena do 18 jazyků a získala celou řadu prestižních mezinárodních ocenění. V letech 2015 a 2016 byl Tomáš zařazen mezi 100 nejvlivnějších globálních myslitelů.

Narodil se v Praze a již ve svých 24 letech se stal ekonomickým poradcem tehdejšího prezidenta Václava Havla. Později se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), poradního orgánu českého premiéra. Během stipendijního programu na Yaleské univerzitě jej Yale Economic Review zařadil mezi pět „hot young minds“ ekonomie. Nyní působí jako hlavní makroekonomický stratég pro ČSOB.

Tomáš Sedláček je členem programového výboru nového ekonomického myšlení Světového ekonomického fóra, které se schází v Davosu, a byl také členem poradního orgánu pro předsedu Evropské komise Barrosy v otázce Nového směřování Evropy. Přednáší na Karlově univerzitě a sedí v radě několika neziskových organizací. Jako sloupkař pro Hospodářské noviny pravidelně komentuje současné dění. Jako vyhledávaný a oblíbený komentátor a zábavný řečník Tomáš cestuje po celém světě, aby debatoval o naléhavých otázkách dnešní ekonomiky a nahlížel skrze ně do mytologické minulosti, filozofie a víry, které rád kombinuje s dalšími aktuálními obory.

Pro ELAI Tomáš vede workshopy Pokročilé prezentační dovednosti, Kreativní myšlení a Strategie budoucnosti.


Tomáš pod drobnohledem, aneb co se kde píše: 
🗞Tomáš Sedláček: Klid v hlavě nemám nikdy, ego! Hospodářských novin, 28. 12. 2017

🗞Nejsem popekonom, říká Tomáš Sedláček. Od Havla se naučil nebrat život příliš vážně, Proč ne? Hospodářské noviny, 23. 2. 2017

📺 Kauza Brady? Trapasů už bylo tolik, že už se v nich mistři z hradní kliky zamotávají, říká Sedláček, DVTV, 26. 10. 2016

🎙 Z ekonomie se stalo moderní náboženství, nejekumeničtější víra světa, ČRo Radiožurnál, 4. 1. 2017

🗞 Vyhazovem to nekončí, ale začíná, E15, 9. 6. 2016

🎙 Kdyby se dobro vyplácelo, přestalo by být dobrem a stalo by se investicí, ČRo Plus, 30. 6. 2017

🎙 Regály plné zboží nás stresují, přitom našim babičkám stačil jeden krém na ruce, ČRo Plus, 21. 8. 2016

🗞 Blog Tomáše Sedláčka pro Hospodářské noviny

 

Tomáš Sedláček was last modified: November 27th, 2018 by help
Skills

Posted on

27.09.2014