Jedna z největších celorepublikových akcí v oblasti umělé inteligence, pokročilých technologií a inovací nabídne i rekordní více než stovku workshopů, prezentací a dalších vzdělávacích akcí.

Jak výsledky vědy a výzkumu proměnit na byznys a úspěšné podnikání? Jak má vypadat prezentace záměrů start-upu pro investora? Co je třeba udělat, aby podnik a lidé v něm byli dobře připraveni na inovace a vytěžili z nich maximum? Mohou moderní chatboti ušetřit čas a finance personalistům ve firmách? Jak omezuje právo marketingové aktivity společností?

Tato a celá řada dalších důležitých témat se bude řešit v rámci Týdne inovací 2018, který organizuje European Leadership and Academic Institute (ELAI), po celé České republice. Seznam všech doprovodných událostí je k dispozici na webu Týdne inovací.

Mezinárodní konference se světovými řečníky

V pondělí 14. května se v rámci Týdne inovací v pražském Foru Karlín bude konat mezinárodní konference. Vystoupí na ní Igal Raichelgauz, šéf světové jedničky v oblasti umělé inteligence, izraelského start-upu Cortica s největším počtem patentů, či Ermi Van Oers z nizozemského projektu Living Light, jenž vyvinul unikátní technologii osvětlení pomocí energie získané fotosyntézou rostlin, a další inovátoři a odborníci z Hongkongu, USA, Velké Británie, Švédska či Švýcarska. Na konferenci budou přednášet a diskutovat i přední zástupci tuzemské inovační scény.

Jako speciální host se představí Sophia, první robotka se státním občanstvím a inovační šampion OSN. Vyvinula ji společnost Hanson Robotics podle návrhu amerického robotika Davida Hansona. Sophia se kromě konference zúčastní také Inovačního veletrhu, který navštíví v čase 11.45 – 13.00. Sophia také speciálně pro ČR natočila krátký videopozdrav, který je možné zhlédnout např. na facebookovém profilu Týdne inovací.

Vstupenku na konferenci lze zakoupit na webu Týdne inovací 2018.

Ve stejný den proběhne rovněž ve Foru Karlín Inovační veletrh s odbornými semináři a prezentacemi špičkových inovací. Například světový robotický gigant ABB Robotics na veletrhu představí svého nejnovějšího robota Yumiho, který je mimo jiné schopný dirigovat orchestr. K vidění budou i novinky z oblasti 3D tisku, virtuální reality, laserové projekce Signal festivalu, prezentace a testovací jízdy v modelech S a X vozů značky Tesla ad.

Vstupenku na veletrh je rovněž možné koupit na webu Týdne inovací 2018.

Generálním partnerem Týdne inovací 2018 je společnost Unipetrol, zlatými partnery jsou Google, Česká spořitelna, IQOS, Direct People, Forum Karlín, HB Media, stříbrnými partnery Ayming, Comtes FHT, Zastoupení Evropské komise v ČR, CA Technologies, Movisio, ICUK a IBM.

 

Týden inovací 2018 přinese více než 100 doprovodných událostí po celé ČR was last modified: June 7th, 2018 by Martin Zika