Největší událost roku zaměřená na podporu inovací, nejnovější technologie a umělou inteligenci se uskuteční od 22. do 27. května. Týden inovací nabídne více než 70 akcí po celé České republice a vyvrcholí dvoudenním Innovation Summit Prague s hlavní konferencí v Praze.

Jaké budou dopady zrodu umělé inteligence? Jak si vytisknout mrakodrap 3D tiskárnou? Jak mohou inovace a moderní technologie firmám, městům i občanům usnadnit život? Odpovědět na tyto otázky je cílem Týdne inovací, který již podruhé pořádá organizace ELAI. Nejvýznamnější událostí bude Innovation Summit Prague s tématy, jako jsou například dopady umělé inteligence a nejnovějších „smart“ technologií na fungování firem i osobní životy lidí. „Na schopnosti inovovat bude stále víc záviset budoucnost České republiky. Proto pořádáme Týden inovací. Jsme poctěni, že se k naší snaze připojilo tolik respektovaných institucí a odborníků,“ uvádí zakladatel a ředitel ELAI Lukáš Sedláček. Jak vybudovat firmu, která postaví v Dubaji mrakodrap pomocí 3D tiskárny
Jedním z hlavních řečníků pražské konference bude Seán Ó hÉigeartaigh, ředitel Centra pro studium existenčních rizik Cambridgeské univerzity, který dlouhodobě zkoumá dopady umělé inteligence na lidstvo.

Neméně významným hostem je Chris Kelsey, devatenáctiletý podnikatel a CEO startupu Cazza Technologies. Tento startup bude stavět v centru Dubaje první mrakodrap na světě pomocí 3D tiskárny, díky níž lze sestrojit i takto architektonicky složitou budovu nevídanou rychlostí. Chris Kelsey nicméně ještě před Cazza Technologies uspěl se startupem Appsitude, firmou, která navrhuje, vytváří a prodává mobilní aplikace, softwary a webové stránky začínajícím podnikatelům i velkým etablovaným společnostem.

Na konferenci vystoupí také Erwin Brunner, ředitel operací firmy Amazon v regionu střední a východní Evropy, a další.
Své zkušenosti a práci představí rovněž Češi. Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, Michal Pěchouček, zakladatel Centra umělé inteligence ČVUT, Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, Kateřina Falk, vedoucí vědecká pracovnice projektu ELI Beamlines při Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR, Jan Feyereisl, výkonný ředitel AI Roadmap Institute, či Petr Očko, předseda Technologické agentury ČR. Virtuální a rozšířená realita, FuckUp Night a myšlenkové mapy
Týden inovací přinese více než 70 doprovodných akcí po celé republice. Mezi ty nejvýznamnější patří Czech VR Fest, který promění 24. a 25. května pražský prostor Jatka78 v centrum virtuální a rozšířené reality. V rámci jeho programu přednesou své zkušenosti, výsledky výzkumů a myšlenky z oblasti virtuální a rozšířené reality vizionáři, světoví vývojáři, špičkoví odborníci z oblasti medicíny, průmyslu, vzdělávání, architektury či herního průmyslu i umění. Své neúspěchy v oblasti inovací a technologií představí 25. května známé české osobnosti na FuckUp Night Innovation Special v alternativním prostoru DUP36. Akce Mapping Academy seznámí s nástrojem na tvorbu myšlenkových map pomocí vizuálního myšlení.

Inovační veletrh, který je součástí Innovation Summit Prague, hlavní události Týdne inovací, uvede nové technologie a umělou inteligenci, které nás budou v nejbližší době stále více ovlivňovat. Prezentace až 40 inovativních nápadů a projektů, inovačních center i inkubátorů nabídnou inovativní kousky z jednotlivých pracovišť a zasvětí návštěvníky do jejich fungování. Lidé budou moci vyzkoušet inovační hry, které je zanesou mimo realitu, navštívit nová místa pomocí virtuálních brýlí, otestovat svou schopnost rozpoznat robota od člověka v Turingově testu či zhlédnout prezentační stánek vytištěný 3D tiskárnou. Zváni jsou jak představitelé firem, tak širší veřejnost.

Týden inovací se koná pod záštitou předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky a má významné partnery. Jsou jimi Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Technologická agentura ČR, České vysoké učení technické v Praze, CzechInvest, Amazon, Appmine, Google, Erste Corporate Banking, PRK Partners a další.

Týden inovací přiblíží umělou inteligenci a ukáže, jak vytisknout mrakodrap na 3D tiskárně was last modified: February 23rd, 2018 by Martin Zika